čtvrtek 16. června 2016

Sylvaine - Wistful
"Sylvaine překonala sama sebe a svým ambiciózním novým albem "Wistful" pokořila i samotné Alcest a myslím si, že všichni odpadlí fanoušci zmíněných Francouzů by si měli tohle album poslechnout. Trávení volného času s novinkou se rovná pouti nejkrásnějším snem, mimo realitu, v níž jste zakryti závojem melancholických melodií, krásného zpěvu a nadějí, že třetí řadová deska může být přelom ve stylu post -rock/post-black metal". 9,5/10.

Sylvaine je velmi nadaná multiinstrumentalistka, původně pocházející z krásné Francie. Nyní se tato lesní víla nachází v mrazivém Norsku, konkrétně v Oslu, v němž založila svůj sólový projekt, značně ovlivněný romantickým stylem sheogaze. Již svým debutem "Silent Chamber, Noisy Heart“ upoutala pozornost mnoha fanoušků post-rocku/blacku a zapůsobila dojmem možného nástupce slavnějších Alcest, známého dua, vydávajícího se cestou čistého post-rocku. Za tento čin si Neige a Winterhalter vysloužili s albem „Shelter“ mnoho nepříznivých reakcí. Sylvaine je nyní tam, kde podle některých měli být Alcest. I přes kvality a potenciál debutu působila Norka dojmem, jakoby nevěděla, co chce a neuměla si uspořádat myšlenky v hlavě.Na novém albu "Wistful" se Sylvaine předvedla jako již zkušenější muzikantka, která ví moc dobře, co chce a jak pracovat se svými melancholickými myšlenkami. Materiál působí vyváženěji, proto očekávejte místy tvrdší vyznění, odkazující na nejlepší časy Alcest ("Earthbound", "In the Wake of Moments Passed Be "), ale rovněž prvky něžnějšího charakteru (o proti debutu přibylo více vlivů klasického sheogaze). Skladatelsky se Sylvaine nachází ve vyzrálejším rozpoložení. Jednotlivé kompozice Norka ztvárnila pomocí krásných melodických motivů, které vám s líbezným zpěvem zamotají hlavu romantickou snovostí a jakéhosi uvolňujícího smutku. Oni zmínění Alcest se zpěvačkou spolupracovali, a i dokonce jeli společné turné, proto můžete prvky slavnějších kolegů v její tvorbě naleznout větší měrou oproti minulosti. Nejsilněji působí vybrnkávané, melancholické melodie, protínající všechny skladby a spojující je v jeden celek, právě nejvíce obsahující vlivy výše zmíněné skupiny.

Její skřek je velmi naléhavý, jako kdyby si chtěla vykřičet všechny žalostné myšlenky z mysli. Muzikantka vás svým počinem vrhne do doprostřed snové mýtiny, na níž vám bude tancovat své tance jako severský okouzlující duch za měsíčního svitu, po chvíli vás pohladí svou jemnou dlaní a ukolébá svým čistým zpěvem. Svými hebkými zlatavými vlasy zakryje vaše tělo a vy splynete se samotnou energií přírodní síly, proudící skrze vaši duši, a po chvíli vaši podstatu bude drásat nekonečným žalem a agónií. Její projev disponuje velmi uklidňujícími účinky a má doslova antidepresivní působení i přes všudypřítomnou melancholii.

  
Zvuk má Norka velmi pěkný a i ten přispívá k celkové atmosféře. Čistý jako modravý potůček proudící kamsi do třpytivých hor hlazený chladným vánkem. Rovněž skýtá množství detailů. Sylvaine zde znásobila aspekt, mnou chválený na jejím debutu. I přes fakt prvoplánovosti recenzované hudby nabízí skladby mnoho drobných detailů (ve vrstvených zpěvech, prolínajících se kytarových partech, či jemných samplech). Písně mají něco kolem sedmi minut, což je tak akorát. Album není zbytečně dlouhé a nuceně natahované. Nečekejte žádné zbytečné, šedivé momenty, při niž intenzita emocí poleví. Jeho poslech přeplněný krásnými nápady uteče jako nic a vy si můžete sedm romancí pouštět pořád dokola.

Sylvaine překonala sama sebe a svým ambiciózním novým albem "Wistful" pokořila i samotné Alcest a myslím si, že všichni odpadlí fanoušci zmíněných Francouzů by si měli tohle album poslechnout. Trávení volného času s novinkou se rovná pouti nejkrásnějším snem, mimo realitu, v níž jste zakryti závojem melancholických melodií, krásného zpěvu a nadějí, že třetí řadová deska může být přelom ve stylu post -rock/post-black metal.Tracklist

1. Delusions
2. Earthbound
3. A Ghost Trapped in Limbo
4. Saudade
5. In the Wake of Moments Passed By
6. Like a Moth To A Flame
7. Wistful
Sestava: 
Sylvaine – zpěv, všechny nástroje
Label: Season of Mist 

Žánr: post - rock/shoegaze 
Hodnocení: 9,5/10

Žádné komentáře:

Okomentovat